Skip content

Laura Mvula to “Phenomenal Woman” – posłuchaj nowego singla z “The Dreaming Room”

Laura Mvula to “Phenomenal Woman” – posłuchaj nowego singla z “The Dreaming Room”

LAURA MVULA ujawnia nowy singiel „Phenomenal Woman” z nowej płyty  „The Dreaming Room”!

Zamów album w przedsprzedaży TUTAJ!

„Znakomicie ostra i zaciekle genialna.” – The Evening Standard

 

„Uderzająca i szczera z odcieniem jazzującego stylu Niny Simone, ale także a nowoczesną nutą klasycznej awangardy. Wspaniałe piosenki.”  – The Times

 

Trzy lata temu świat zachwycił się Brytyjką, Laurą Mvulą, która zadebiutowała płytą „Sing To The Moon” i uzyskała nominację do BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award. Artystka wraca z nowym krąkiem – „The Dreaming Room”, który ukaże się 17 czerwca. Laura zdradziła właśnie okładkę oraz listę utworów oraz potwierdziła występ na kultowym festiwalu Gastonbury!

Laura Mvula opublikowała własnie nowy singiel – „Phenomenal Woman”. Jest to już drugi utwór zapowiadający jej nową płytę – “The Dreaming Room”, której premiera zaplanowana jest na 17 czerwca. Laura tworząc “Phenomal Woman” inspirowała się wierszem o tym samym tytule autorstwa  Maya Angelou, jednej największych poetek-aktywistek na rzecz praw obywatelskich dla czarnoskórej ludności Ameryki. W warstwie muzycznej, utwór nawiązuje do brzmienia gospel funk lat 70.

„Phenomenal Woman” dostępny jest w sprzedaży cyfrowej pod TYM LINKIEM!

 

„Napisałam ten utwór, aby wesprzeć nasze kobiety. Dajemy życie, rodzimy dzieci, karmimy je, jesteśmy bohaterkami, wyjątkowe w swojej zwyczajności, walczymy, jesteśmy ‘Phenomenal Woman’ [tłum. – fenomenalnymi kobietami].” – stwierdza Laura, co potwierdzają słowa piosenki.

 

Nobody ever told her she was beauty

One day she realised she was already free

The colour in her eyes was fire risen

She found the light inside a new a horizon

 

OH MY MY! OH MY SHE FLIES!!!

OH MY MY! OH MY SHE FIGHTS!!

 

OH MY MY! OH MY SHE FLIES!!!

OH MY MY! OH MY SHE FIGHTS!!

 

She battled through in every kind of tribulation

She revelled in adventure and imagination

She never listened to no hater, liars!

Breaking’ boundaries and chain’ fire!

 

YOU

ARE

PHENOMENAL!!!!

WOMAN!!

 

Płyta „The Dreaming Room” jeszcze bardziej rozwija charakterystyczne, zniewalające brzmienie Laury.  Nadal słychać na jej niebiańskie wokalizy, ale urozmaicone dźwiękami analogowych syntetyzatorów i gitar. Od pierwszego singla – „Overcome” utrzymanego w stylistyce afrykańskiego disco, z zachwycającymi brzmieniami plemiennymi, poprzez urzekający „Kiss My Feet”, po epicki utwór „People’, którego powstanie zainspirował kryzys tożsamości czarnoskórej społeczności Zachodu, muzyka tworząca płytę „The Dreaming Room” jest żywa, dzika, ekscytująca i niepowtarzalna.

 

Za produkcję płyty odpowiada Troy Miller, który pracował również nad debiutem artystki. Laura do współpracy zaprosiła również The London Sympathy Orchestra, Wretch 32 (People) oraz dwóch legendarnych gitarzystów: Nile’a Rodgersa oraz Johna Scofielda (znanego  ze współpracy m.in. z Milesem Davisem).

 

Laura Mvula to jeden z najbardziej ekscytujących brytyjskich talentów muzycznych ostatnich lat. Ma na swoim koncie nominacje do wielu nagród, w tym m.in. Mercury Prize, BBC Sound, the BRITs Critics Choice Award oraz  po dwie statuetki BRIT Awards z 2014 I MOBO z 2013.

 

 

 

Tracklista “The Dreaming Room”:

 

 1. Who I Am
 2. Overcome ft. Nile rogers
 3. Bread
 4. Lucky Man
 5. Let Me Fall
 6. Kiss My Feet
 7. Show Me Love
 8. Renaissance Moon
 9. Angel
 10. People ft. Wretch 32
 11. Nan
 12. Phenomenal Woman

 

***

Więcej o Laura Mvula: Oficjalna strona | Facebook |Twitter |Instagram