Skip content

Legendarne polskie płyty na winylach! Dostępne już w przedsprzedaży

Legendarne polskie płyty na winylach! Dostępne już w przedsprzedaży

Renata Przemyk Ya Hozna
“Ya Hozna” to debiutancka płyta Renaty Przemyk. Słychać na niej fascynacje twórczością takich artystów jak Tom Waits czy Frank Zappa (Ya Hozna to tytuł jednego z utworów Zappy). Wyraziste teksty i kompozycje Sławomira Wolskiego a nade wszystko niezwykły talent wokalno – interpretacyjny Renaty, to wszystko sprawiło, że do dziś to jedna z popularniejszych płyt wydanych, jeszcze na winylu, na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Obecnie proponujemy winylową reedycje tej płyty.

Wilki Przedmieścia
Druga płyta w repertuarze tego popularnego zespołu. Po wielkim sukcesie debiutanckiego albumu “Wilki” , bardzo trudno jest powtórzyć taką sytuację następną płytą. Z jednej strony, niby łatwiej ponieważ ma się wielu sympatyków, z drugiej oczekują oni cudu, czegoś co natychmiast rzuci ich na kolana. Stąd niepokój wydawcy, który szybko minął, kiedy w ciągu pierwszego tygodnia sprzedało się 100 tysięcy nośników. To był rok 1993. Dziś “Przedmieścia” ukazują się po raz pierwszy w wersji winylowej.

Daab III
Jak wspomina Andrzej Zeńczewski: “DAAB założyliśmy w 1983 roku (wraz z Darkiem, Arturem i nieobecnym już Piotrem). Jest to nasz trzeci materiał zrealizowany w studiu, ale pierwszy, który ukazał się w 1992 roku na CD, w porównaniu do kasety i płyty – opracowany i nagrany na nowo. Dziś po raz pierwszy ten materiał ukazuje się także na winylu”.

Chłopcy z Placu Broni Kocham Cię
“Kocham cię” to jedna z najpopularniejszych (sprzedano ponad 150 tysięcy egzemplarzy) i najlepszych (ponieważ nigdy wcześniej ani później grupa nie miała tak komfortowych warunków pracy) płyt w dyskografii zespołu. Bogdan Łyszkiewicz do współpracy zaprosił: Jana Borysewicza, Johna Portera, Konstantego Joriadisa i Wojciecha Morawskiego oraz duet skrzypcowy: Halina Jarczyk i Andrzej Bosak. Album “Kocham cię” jest jedną z ważniejszych płyt lat dziewięćdziesiątych i warto przypomnieć sobie dawną miłość po raz pierwszy w wersji winylowej (premiera kasety i CD to 1993 rok).

Premiera: 10.06.2016

Przedsprzedaż:
http://www.mjmmusic.pl/sklep

Renata Przemyk Ya Hozna
Standard: http://smarturl.it/YaHoznaLPStandard
Limited: http://smarturl.it/YaHoznaLPLimited

Wilki Przedmieścia
Standard: http://smarturl.it/WilkiLPStandard
Limited: http://smarturl.it/WilkiLPLimited

Daab III
Standard: http://smarturl.it/IIILPStandard
Limited: http://smarturl.it/IIILPLimited

Chłopcy z Placu Broni Kocham Cię
Standard: http://smarturl.it/KochamCieLPStandard
Limited: http://smarturl.it/KochamCieLPLimited