Skip content

Little Mix powraca z najnowszym albumem ‘LM5’! Premiera już dziś!

Little Mix powraca z najnowszym albumem ‘LM5’! Premiera już dziś!
Little Mix - Standard SMALL

LITTLE MIX POWRACA Z NAJNOWSZYM ALBUMEM “LM5”! PREMIERA JUŻ DZIŚ!

POSŁUCHAJ TUTAJ

“Uwielbiamy Wasze zaangażowanie w każdy etap naszej kariery. Dlatego postanowiłyśmy ogłosić nazwę naszego nadchodzącego albumu. “LM5” to prosty i zwięzły tytuł, który podkreśla naszą głęboką więź z “Mixers”, czyli naszymi najwierniejszymi fanami”. Taki komunikat pojawił się niedawno na profilu Little Mix na Twitterze, momentalnie zyskując duży rozgłos na całym świecie. Po niespełna 2 latach od ostatniego albumu, “Glory Days”, zespół powraca ze swoim piątym w karierze krążkiem, będącym świadectwem bardzo silnej pozycji na rynku muzycznym na całym świecie.

Nie ma wątpliwości, że członkinie zespołu Little Mix: Jesy Nelson, Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall i Perrie Edwards nie muszą już udowadniać swojej dominacji na rynku girls-bandów. Utwór “Reggaeton Lento” był ósmym singlem kwartetu, który pokrył się platyną, a ich ostatni album “Glory Days” jest obecnie najdłużej utrzymującym się “numerem 1” na liście sprzedaży wszechczasów, jeśli chodzi o zespoły kobiece.

Z kolei “Woman Like Me” (OBEJRZYJ TELEDYSK TUTAJ), pierwszy singiel z płyty “LM5”, całkowicie zdominował listy przebojów w ostatnim czasie. Był to trzynasty singiel zespołu, który wylądował na liście “Top Ten” największych hitów radiowych Wielkiej Brytanii. Utwór wypełniony harmonią wokalną, mocno zagłębia się w stylistykę wielkomiejskiego reagge popu. Osobisty tekst piosenki nawiązuje do historii dorastania Jesy, Jade, Leigh- Anne i Perrie. “To utwór o celebrowaniu własnej kobiecości w każdej postaci” podkreślają artystki.

Na najnowszym albumie “LM5” znalazły się jednak nie tylko prywatne zwierzenia młodych piosenkarek, ale również reakcje na istotne, ze społecznego punktu widzenia, wydarzenia. Utwór “Woman’s World” to poruszająca odpowiedź wokalistek na akcję #meetoo, która ostatnio zyskała rozgłos w mediach społecznościowych na całym świecie.

Nie brakuje również szybkich I dynamicznych utworów. “Strip” (POSŁUCHAJ SINGLA TUTAJ) to bardzo lekki, klubowy kawałek z łatwo przyswajalnym tekstem i taneczną warstwą instrumentalną. Artystki starały się jednak w każdym, nawet z pozoru banalnym tekście umieścić głębsze przesłanie. “Pewne zmiany, które przychodzą wraz z wiekiem, bardzo mocno wpływają na światopogląd. Myślę, że teraz staramy się działać przeciwko dyskryminacji ze względu na płeć, orientacje, czy kolor skóry i dlatego bierzemy czynny udział w walkę o prawa kobiet, mniejszości  LGBTQ czy Black Lives Matter” podkreśla w swoim ostatnim wywiadzie Jade Thirlwall. Niemniej jednak, główną ideą, która przyświeca zespołowi jest walka o samoakceptacje I poczucie własnej wartości wśród swoich słuchaczy. “Musicie pamiętać, żeby zawsze być sobą – to najcenniejsza rzecz” dodaje artystka.

Album będzie dostępny w wersji standardowej, na której znalazło się 14 utworów oraz w wersji Deluxe, która zawiera 18 kompozycji. Do pracy nad albumem zaproszono muzyczne gwiazdy: Nicki Minaj, Sharaya J, Kamille oraz Cheat Codes. Płyta dostępna jest już w serwisach digitalowych oraz na CD.

LM5 Deluxe SMALL