Skip content

MARCO MENGONI w warszawskiej Stodole

MARCO MENGONI w warszawskiej Stodole

Live Nation i klub Stodoła z dumą prezentują:

MARCO MENGONI

jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów ostatnich lat

20 GRUDNIA, KLUB STODOŁA, WARSZAWA

Jeśli nie znacie jeszcze nazwiska Marco Mengoni – to najwyższy czas je poznać i dobrze zapamiętać! Bo Marco Mengoni to dwukrotny zdobywca nagrody MTV dla Najlepszego Artysty Europejskiego (w tym najnowszej – z 2015 roku), który od 7 lat bije rekordy popularności w słonecznej Italii: wyprzedaje stadiony, wydaje płyty osiągające multiplatynowy nakład, wygrywa festiwale, dubbinguje filmy i udziela wykładów na uniwersytetach.

Jego popularność potwierdza fakt, że jego największy hit “Gerriero” ma już 43 miliony wyświetleń na VEVO, a jego najnowszy singiel “Ti ho volute bene veramente” ma już 33 miliony wyświetleń.

Mimo że jest już prawdziwym człowiekiem-instytucją, wciąż pamięta jak nagrywać świetne piosenki, trafiające także w gusta tych, którzy nigdy nie słuchali włoskiej muzyki!

Nowa trasa jest kolejnym dowodem na niebywały sukces Marco Mengoni, we Włoszech i poza granicami.

Do Warszawy przywiezie swój iście włoski temperament, by dać koncert w warszawskiej Stodole 20 grudnia 2016 roku.

W roku 2015 Marco wydał dwupłytowy projekt ‘Parole In Circolo’ opublikowany w formie dwóch oddzielnie wydanych krążków, określając je jako ‘playlista w trakcie ciągłego tworzenia’. Pierwszy – zatytułowany ‘Parole in Circolo’ ukazał się oryginalnie w styczniu 2015 i był najlepiej sprzedającą się płytą we Włoszech w pierwszej połowie roku (status Potrójnej Platyny!). Druga płyta – wydana w grudniu ‘Le Cose Che Non Ho’ status Platyny zdobyła już w ciągu miesiąca. Na płycie znajdziemy singiel „Parole In Circolo” (który nadał tytuł poprzedniej części) i „Rock Bottom”, anglojęzyczny kawałek, który specjalnie dla Marco napisała znana na całym świecie wokalistka i autorka hitów – Sia. Marco jest drugim europejskim artystą po Davidzie Gueccie, którego spotkał ten zaszczyt.

W Polsce oba albumy Marco ukazały na płytach jednego dnia – 11 marca 2016 r. się nakładem wytwórni Sony Music, a 20 grudnia usłyszymy je na żywo. To będzie prawdziwa, włoska impreza w środku zimy!

 

Bilety w cenach 79 pln i 99 pln wejdą do sprzedaży 17 marca o 10:00 na www.LiveNation.pl i www.Stodola.pl.

Przedsprzedaż dla użytkowników Live Nation rozpocznie się 16 marca o 10:00.