Skip content

Mariah Carey na szczycie listy Billboard Hot 100

Mariah Carey na szczycie listy Billboard Hot 100
A person taking a selfie

Description automatically generated

“MERRY CHRISTMAS” – NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ ALBUM ŚWIĄTECZNY WSZECH CZASÓW W WERSJI DELUXE ANNIVERSARY EDITION JUŻ W SPRZEDAŻY!

Niezrównana, wielokrotnie nagradzana, globalna supergwiazda Mariah Carey ze swoim świątecznym klasykiem „All I Want For Christmas Is You” znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100!

Szczyt listy przebojów Billboard Hot 100 to pierwszy raz w 25-letniej historii tej piosenki, która w ubiegłym roku znalazła się na trzecim miejscu tej renomowanej listy.


 Utwór „All I Want For Christmas Is You” znajdziecie na „najlepiej sprzedającym się świątecznym albumie wszech czasów”, Merry Christmas

POSŁUCHAJ:

Kilka tygodni przed Świętami, nieporównywalna, wielokorotnie nagradzana globalna gwiazda Mariah Carey zaprezentowała fanom rozszerzoną wersję swojego świątecznego albumu” Merry Christmas”. Legendarna ikona upamiętniła w ten sposób 25. rocznicę tego przełomowego wydawnictwa świątecznego.

„Merry Christmas” to dwupłytowy album, na którym znalazły się niepublikowane wcześniej nagrania oraz dodatkowe materiały.

Artystka podzieliła się również nowym teledyskiem do piosenki „All I Want For Christmas Is You” (Unreleased Video Footage) zawierającym niepublikowane materiały z oryginalnej sesji wideo „All I Want For Christmas Is You” z 1993 roku.

OGLĄDAJ:

Wśród materiałów dodatkowych, dwupłytowy zestaw prezentuje nagrania z jej niezapomnianego występu w nowojorskiej The Cathedral of St. John The Divine 8 grudnia 1994 roku. Po raz pierwszy fani mogą przeżywać ten historyczny koncert, który przyniósł 700 tys. dolarów dla

fundacji Fresh Air Fund i Camp Mariah co było najwiekszą kwotą zebraną w okresie 117 lat istnienia tej organizacji. Znajdziemy tu również jedeno z pierwszych wykonań piosenki „All I Want For Christmas Is You” na żywo oraz unikalne nagrania standardów światecznych: „Silent Night”, „Joy To Świat ”„ Jesus Was Born On This Day” i innych. Wsród utworów znalazła sie również zabawna, wcześniej niepublikowana wersja piosenki „Sugar Plum Fairy”.

Boże Narodzenie zaczęło się wcześniej, dzięki wyjątkowemu prezentowi od Mariah.

Święta nie byłyby takie same bez albumu Merry Christmas. Wydany w 1994 roku album otrzymał pięciokrotny platynowy certyfikat RIAA za sprzedażł15 milionów egzemplarzy płyty na całym świecie. Album zdobył tytuł „najlepiej sprzedającego się świątecznego albumu wszech czasów”.

Singiel „All I Want For Christmas Is You ” uzyskał podwójny platynowy certyfikat, trafił do rąk fanów w 16 milionach egzemplarzy pozostając 11 najlepiej sprzedającym się singlem w historii.

Królowa Świąt Bożego narodzenia świeci jaśniej, mocniej i odważniej niż kiedykolwiek!

MARIAH CAREY to najlepiej sprzedająca się artystka wszech czasów. Do dziś sprzedano ponad 200 milionów jej albumów. Jej 18 singli znalazło się szczycie listy Billboard Hot 100.

Mariah to piosenkarka, autorka tekstów i producentka wyróżniona wieloma nagrodami Grammy, licznymi nagrodami American Music Awards, nagrodą Billboard za „Artystkę Dekady”, nagrodą World Music Award za „Najlepiej sprzedającą się artystkę Tysiąclecia” ”oraz„ Icon Award ” BMI.

Dzięki pięciooktawowemu zakresowi głosu, mnogości napisanych piosenek i talentowi produkcyjnemu Mariah jest prawdziwym wzorem współczesnego popu. Nieustanny wpływ Mariah wykroczył poza przemysł muzyczny, pozostawiając niezatarty ślad na całym świecie. Wkroczyła ona do świata filmów niezależnych dzięki przełomowemu występowi w „WiseGirls” z udziałem Miry Sorvino i Melory Walters. W 2009 roku Mariah została nagrodzona Breakthrough Performance Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Spring za role w filmie Lee Danielsa „ Precious”. Mariah pojawiła się w też gwiazdorskim dziele Danielsa „The Butler” (2013).

Artystka hojnie poświęca swój czas i energię na wiele filantropijnych spraw bliskich jej sercu, takich jak: Save the Music, Make-A-Wish Foundation, World Hunger Relief i Elton John AIDS Foundation. Mariah wspiera organizacje charytatywne dla dzieci, we współpracy z Fresh Air Fund założyła Camp Mariah.

Artystkę reprezentują: Roc Nation, CAA i Imprint PR.