Skip content

MGMT kradną nowego singla “Me and Michael” filipińskiemu zespołowi !!!

MGMT kradną nowego singla “Me and Michael” filipińskiemu zespołowi !!!

Co za historia… Grupa MGMT na swoim nowym singlu „Me and Michael” niemal w całości wykorzystała kompozycję filipińskiego zespołu Truefaith „Ako at Si Michael”. Utwór w nowej wersji zyskał ogromną popularność, wydawało się, że po latach zapomnienia MGMT wreszcie wrócili na szczyt… jednak w dobie internetu plagiat po kilku dniach wyszedł na jaw i popularny duet stoczył się na dno…

To na szczęście nie przykre fakty ani złowroga przepowiednia, tylko scenariusz najnowszego klipu do utworu „Me And Michael” MGMT, który właśnie pojawił się na kanale zespołu na YouTube. Wyreżyserowany przez Joeya Franka i Randy’ego Lee Maitlanda obrazek w typowym dla MGMT absurdalnym stylu przedstawia historię, o jakich niejednokrotnie było głośno w showbiznesie. Oryginalne zdjęcia idealnie współprają też ze stylizowanym na lata 80-te archaicznym brzmieniem pop.

W najbliższy piątek ukaże się czwarta studyjna płyta MGMT ‘Littel Dark Age’, która przez wpływowe media muzyczne już uznana została za jedną z najbardziej oczekiwanych płyt roku. Wyprodukowany przez Patricka Wimberly (Chairlift, Kelela, Blood Orange) i stałego współpracownika zespołu Dave’a Fridmanna (Flaming Lips, Spoon, Tame Impala) krążek zawiera udostępnione już wcześniej utwory  ‘Little Dark Age’, ‘When You Die’ i ‘Hand It Over’.