Skip content

Michał Szpak z nowym albumem na szczycie OLiSu!

Michał Szpak z nowym albumem na szczycie OLiSu!

Michał Szpak z nowym albumem na szczycie OLiSu!

 

POSŁUCHAJ/KUP PŁYTĘ TUTAJ

 

Najnowszy krążek Michała Szpaka zatytułowany „Dreamer” już po tygodniu od premiery odniósł ogromny sukces! Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLiS co oznacza, że nowa płyta Michała Szpaka była najchętniej kupowaną płytą ubiegłego tygodnia!

Pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo był utwór „Don’t Poison Your Heart” (ZOBACZ KLIP), który swoją premierę miał pod koniec listopada zeszłego roku. W krótkim czasie utwór stał się wielkim hitem. Drugi singiel promujący album  to „King Of The Season”(ZOBACZ KLIP) – tekst piosenki opowiada o próżnych, chciwych ludziach, którzy kiedy mija ich „pięć minut” okazuje się, że są samotni i przegrani. Trzecim singiel to „Rainbow” (ZOBACZ KLIP) – ballada oparta na wokalu Michała i oszczędnym akompaniamencie fortepianu. Bardzo kameralny, nastrojowy utwór skłania do refleksji a subtelny wokal artysty potrafi wyzwolić wśród słuchaczy sporo emocji. Do utworu powstała również specjalna wersja lyric video z udziałem Michała.

Nowy album Michała Szpaka jest zróżnicowany – od mocnych rockowych brzmień po nastrojowe ballady. Album brzmi świeżo i nowocześnie, jednocześnie nawiązuje do dobrych tradycji muzycznych a to stanowi dodatkowy walor. Sam artysta obdarzony mocnym rockowym głosem, momentami  zaskakuje wręcz subtelną interpretacją wokalną jak choćby w utworze „Let Me Dream”. “Dreamer” to album bardzo dojrzały muzycznie, okraszony „żywym” graniem. Mimo iż poszczególne piosenki zahaczają o różne gatunki stylistyczne, płyta jest spójna i stanowi dojrzałą muzycznie całość. Tylko w Empiku dostępna jest wersja Special Edition z zupełnie nową okładką i zupełnie nową oprawą graficzną.

Poprzedni album Michała Szpaka spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał statut Platynowej Płyty a utwór „Color Of Your Life” stał się diamentowym singlem. Twórcy i producenci, którzy stoją za sukcesem  albumu „Byle Być Sobą” – Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska – tworzyli i wyprodukowali również najnowszy album „Dreamer”, w nagraniu płyty wzięło  udział łącznie 19 muzyków.

Obserwuj Michała Szpaka na:

Facebook | Instagram | YouTube | WWW

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW