Skip content

NATALIE IMBRUGLIA udostępnia fragmenty nowej płyty ‘MALE’! Posłuchaj jak śpiewa covery The Cure, Toma Petty czy… Daft Punk!

NATALIE IMBRUGLIA udostępnia fragmenty nowej płyty ‘MALE’! Posłuchaj jak śpiewa covery The Cure, Toma Petty czy… Daft Punk!

Niewiele ponad tydzień został do premiery nowej płyty Natalie Imbruglii „Male”. Australijska wokalistka śpiewa na niej covery – zgodnie z tytułem – utworów znanych z wykonań mężczyzn, m.in. Toma Petty, Damiena Rice’a, Neila Younga, zespołu The Cure i… Daft Punk, których nowa wersja „Instant Crush” wybrana została na singla promującego całe wydawnictwo (kliknij TUTAJ aby obejrzeć klip). O tej piosence Natalie opowiada: „Szukałam czegoś, co byłoby zupełnie inne od mojego brzmienia. Nie wiedziałam, o czym jest ten utwór, dopiero po sprawdzeniu jego słów w internecie zrozumiałam, że to piękna romantyczna historia. Mam nadzieję, że moja wersja pomoże Wam to usłyszeć!”

W sieci pojawił się właśnie sampler z fragmentami wszystkich utworów z krążka „Male” (kliknij TUTAJ aby posłuchać). Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wyborów jest tu słynny hit „Friday I’m In Love” z repertuaru The Cure. Wybór ten nie przyszedł jednak łatwo – „Stresowałam się tym utworem, ponieważ fani The Cure należą do bardzo zagorzałych. Ale z drugiej strony, chciałam zrobić coś radykalnego. The Cure mają swoje sposoby na robienie muzyki lekkiej i przyjemnej, mimo że opowiadającej często o całkiem smutnych sprawach. Teraz to moja ulubiona piosenka do grania na koncertach.” Aktualnym utworem promującym piosenkę w radiach jest „The Summer”

Album Natalie Imbruglii „Male” trafi do sprzedaży 21 sierpnia na płycie CD i w wersji cyfrowej (zamów na iTunes przed premierą).