Skip content

Niezwykle poruszający teledysk do nowego utworu Darii Zawiałow! Posłuchaj „Szarówki” i zobacz klip!

Niezwykle poruszający teledysk do nowego utworu Darii Zawiałow! Posłuchaj „Szarówki” i zobacz klip!
Niezwykle poruszający teledysk do nowego utworu Darii Zawiałow! Posłuchaj „Szarówki” i zobacz klip!

Niezwykle poruszający teledysk do nowego utworu Darii Zawiałow! Posłuchaj „Szarówki” i zobacz klip!

ZOBACZ KLIP

POSŁUCHAJ/KUP

„Szarówka” to drugi singiel promujący nowy album Darii Zawiałow. Płyta „Helsinki” (ZAMÓW W PRZEDSPRZEDAŻY WERSJĘ PODSTAWOWĄ/WERSJĘ DELUXE) ukaże się na rynku 8 marca. Tymczasem oddajemy w Wasze ręce przepiękną ale niezwykle wzruszającą i zarazem smutną historię. Teledysk do „Szarówki” jeszcze na etapie powstawania wycisnął wiele łez.

“Szarówka” to bardzo smutna opowieść naszych czasów. Opowieść o zepsutym świecie, pełnym nienawiści, egoizmu i pychy. Tekst mówi o tym, w jakiej rzeczywistości dzisiaj musimy żyć. – opowiada o utworze Daria. Niestety z szarą i smutną codziennością muszą się zmierzyć również zwierzęta. Każdego roku wiele psów na skutek porzucenia traci dom. Porzucenia zdarzają się przez cały rok, ale w okresie wakacyjnym liczba osieroconych psów wzrasta nawet o 40%. To bardzo poważny problem, z którym nie tylko Polska, ale również innej kraje borykają się od lat. Stąd właśnie pomysł na ukazanie tego problemu w teledysku. W schroniskach w całej Polsce wiele zwierząt czeka na nowy dom, wiele schronisk potrzebuje wsparcia żeby zapewnić zwierzakom byt. Jeśli ktoś nie ma możliwości na adopcję psa, zawsze istnieje możliwość wsparcia finansowego, organizacja zbiórki pieniędzy czy chociażby odwiedzenie schroniska żeby wyprowadzić psa na spacer. Trzeba tylko chcieć. Mam nadzieję, że historia, którą ukazuje „Szarówka” na długo zapadnie w pamięć i stanie się impulsem do działania. – dodaje Daria.

Pomysł na teledysk zrodził się w głowie Michała Kusha i Darii Zawiałow jeszcze na etapie nagrań utworu. Realizacji, tego niekonwencjonalnego pomysłu podjęła się ekipa PSYCHOKINO.

Kiedy wraz z Michałem i Piotrkiem mieliśmy już gotowy utwór, Michał wpadł na pomysł na obrazek,  który idealnie mógłby połączyć się z piosenką. Głównym bohaterem miał być nieszczęśliwy pies. Szczęście chciało, że jedna z moich ulubionych polskich ekip, PSYCHOKINO czyli genialni Dorota i Tomek, słysząc piosenkę, również “zobaczyli” tego naszego biednego psiaka, przed swoimi oczami. Ubrali to w piękny scenariusz, który porusza ważny problem porzucania zwierząt. Muszę przyznać, że jestem bardzo dumna z tego teledysku. Dorota, Tomek, reszta ekipy i nasi psi bohaterowie (Falko, Tekla i Kluska) spędzili na planie wiele dni. Według mnie efekt ich pracy jest zachwycający i bardzo poruszający. ­­– mówi Daria.

Wychodząc od pomysłu zaproponowanego przez Darię Zawiałow i Michała Kusha, aby głównym bohaterem teledysku został pies, postanowiliśmy wejść w jego skórę, stanąć na czterech łapach i w zderzeniu z piosenką spojrzeć na świat z jego perspektywy. Jednymi z pierwszych rzeczy, których dowiedzieliśmy się w szkole filmowej jest to, że praca na planie ze zwierzętami i dziećmi jest ekstremalnie trudna. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie spróbowali tego połączyć. Ba! Żeby nie było zbyt łatwo, osadziliśmy większą część historii w nocy. I tak po pięciu dniach brodzenia w śniegu, snucia się po bezludnych pustkowiach i pałaszowania wielu kilogramów parówek narodziła się „Szarówka”. – dodają Dorota i Tomek czyli PSYCHOKINO.

Wszystkie psy, które wystąpiły w teledysku, szczęśliwie mają swoje domy. Jeden z bohaterów teledysku został zaadoptowany ze schroniska w Czaplinku, jego właścicielem jest członek ekipy, który pracował przy powstawaniu teledysku.

Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo Darii Zawiałow był utwór „Nie dobiję się do Ciebie”. Teledysk do tego utworu został obejrzany na Youtubie już ponad milion razy! Oba utwory będzie można usłyszeć na trasie Helsinki Tour, która startuje już 15 marca.

Kredyty:

Jeden z bohaterów teledysku został zaadoptowany ze schroniska dla zwierząt w Czaplinku Prima-Vet Adopcje. W przytulisku na dom czeka jeszcze około 50 psiaków. Wszystkie informacje na temat adopcji znajdziecie na stronie internetowej schroniska:

https://www.facebook.com/PrimaVetAdopcje/
https://schronisko-dla-zwierzat-prima-vet-adopcje.business.site/?fbclid=IwAR3GkEov6XFAH2A_XIkNKwtT0ksK1mlpxRxUMKuEzsR-1kmEOSw9SajxH88

a film by PSYCHOKINO
 
Reżyseria: Dorota Piskor
Zdjęcia: Tomek Ślesicki

Scenariusz: Dorota Piskor i Tomek Ślesicki

Na podstawie pomysłu Michała Kusha i Darii Zawiałow
Produkcja: PSYCHOKINO
 
Kierownik Produkcji: Karol Vo
Scenografia: Oliwia Waligóra
Charakteryzacja: Adrianna Orych, Magdalena Michalik
Asystent kamery: Katarzyna Średnicka
Pomoc na planie: Lucjan Mleczko, Maks Amanowicz, Marcin Rostkowski
Tresura psów – Controldog: Jagna Nowotarska, Michał Santorski
Korekcja barwna: Tomek Ślesicki
 
Wystąpili: 
Falko
Tekla
Jaś Wojciechowski
Kluska
Lucjan Mleczko
Karol Vo
Maks Amanowicz
 
Dziękujemy:
Warszawska Szkoła Filmowa
Maciej Ślesicki
Pies Filip
Bartosz Brzeziński
Buba
Marek Nogal
Little Beast
Rentcam
Hubert Ruszniak
Michał Wojciula
Sebastian Kołakowski – Prezes AUTOMOBILKLUBU ,,Rzemieślnik” – właściciel Giełdy Słomczyn
Osiedle Cicha Dolina
Jakub Pikula
Daria Zawiałow
Patrycja Kaczan
 
Podczas kręcenia teledysku nie ucierpiało żadne zwierzę.
 
www.psychokino.com 
www.facebook.com/PSYCHOKINO 
www.instagram.com/PSYCHOKINO

Obserwuj DARIĘ ZAWIAŁOW w Internecie:

Facebook | Instagram | YouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW