Skip content

Nowa płyta Maleńczuka! Zamów The Ant w przedsprzedaży

Nowa płyta Maleńczuka! Zamów The Ant w przedsprzedaży

“The Ant” to  projekt Macieja Maleńczuka zrealizowany z amerykańskim perkusistą – Grantem Calvinem Westonem. Album podobnie jak “Jazz For Idiots” jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty też znajdą w nim coś dla siebie. Tym razem proste melodie i covery zostały zastąpione autorskimi kompozycjami Maleńczuka.

Tym razem nie jest już to ‘for idiots’. Być może ‘from Idiots’, ale jazz już od dawna jest za mądry. Dostajesz słuchaczko/słuchaczu do ręki krążek, któremu poświęciłem dużo pracy, ćwiczeń na instrumentach, czasu na przemyślenia i logistyki. Był to dla mnie rodzaj wyzwania, którego się podjąłem. Miłego słuchania. Może nie wszystko od razu. Dwa, trzy numery i pauza na myślenie…taka to nienapisana teoria, żeby słuchacz myślał i z tego powodu słuchał. – mówi Artysta

Dojrzalszy, mniej dancingowy, „brudny” jazz słychać już w tytułowym singlu. W „Ant” (POSŁUCHAJ)na pierwszy plan wybija się głównie gitara elektryczna, a saksofon, charakterystyczny dla „Jazz For Idiots”, tu jest tylko częścią kompozycji. „French Love” (POSŁUCHAJ) natomiast to melodyjna, złożona ballada przywodząca na myśl francuskie kino „Nowej Fali”.

Premiera płyty 5 października. Płytę zamówić można: https://maciejmalenczuk.lnk.to/TheAntAlbum

Tracklista:

 1. Ant
  2. Fajnie
  3. Lizard
  4. French Love
  5. Black Powder
  6. Cygan
  7. Nalej Jej
  8. Gastroscopy
  9. Russian Love
  10. Long Good Bye

 

 

 

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW