Skip content

PALOMA FAITH ujawnia szczegóły długo zapowiadanej płyty ‘The Architect’ – premiera 17 listopada!

PALOMA FAITH ujawnia szczegóły długo zapowiadanej płyty ‘The Architect’ – premiera 17 listopada!

PALOMA FAITH WYDAJE NOWY ALBUM – PREMIERA ‘THE ARCHITECT’ 17 LISTOPADA

NA PŁYCIE KOLABORACJE Z CZOŁÓWKĄ ŚWIATOWYCH GWIAZD –

SIA, JOHN LEGEND, RAG’N’BONE MAN, SAMUEL L. JACKSON I IN.

 NOWY KLIP “CRYBABY” DO OBEJRZENIA TUTAJ

 Paloma Faith, jedna z najsłynniejszych współczesnych wokalistek brytyjskich, wyda swój czwarty, długo oczekiwany album ‘The Architect’ 17 listopada nakładem należącej do Sony Music wytwórni RCA Records. To pierwsze nowe studyjne dzieło Palomy od trzech lat i od czasu urodzenia dziecka. Przy płycie udzielały się – wokalnie bądź jako współautorzy czy producenci – takie gwiazdy jak Sia, John Legend, Rag’n’Bone Man, aktor Samuel L. Jackson, aktywista Owen Jones a także Starsmith (autor hitów m.in. Ellie Goulding, Kylie Minogue) czy Eg White (Adele, Florence + The Machine). „The Architect” to wgląd w osobiste i polityczne przekonania wokalistki, dotykający takich tematów jak macierzyństwo, niepokoje społeczne, wpływ technologii na poczucie osamotnienia, ale także przyszłość świata zachodniego, Donald Trump czy wątek uchodźców. Muzycznie to wciąż klasyczna Paloma – od orkiestrowych brzmień przez soul, disco czy electro pop.

Tytułowy ‘The Architect’ to wypowiedź Palomy jako Matki Matury śpiewającej do ludzkości, ‘Guilty’ to wyrzuty sumienia obywatela brytyjskiego, który głosował za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. ‘Crybaby’ dywaguje nad tym, czy wojny miałyby miejsce, gdyby ludzie potrafili radzić sobie ze swoimi emocjami a ‘Lost and Lonely’ śpiewana jest z perspektywy… szkieletu!

Inne utwory na płycie to ‘Warrior’ napisany przez Się, który Paloma interpretuje jako poruszający temat uchodźców, duet z Johnem Legendem „I’ll Be Gentle” i dwa utwory mówione – otwierający album ‘Evolution’ czytany przez Samuela L. Jacksona i ‘Politics of Hope’ autorstwa młodego komentatora politycznego Owen Jones. Za aranżacje smyczkowe w ‘The Architect’, ‘Warrior’ i ‘I’ll Be Gentle’ odpowiada David Arnold – autor muzyki do filmów o Jamesie Bondzie i Sherlocku Holmesie.

Paloma: „To płyta obserwacyjna. Zdecydowałam, że tym razem nie będę pisać o miłości. Chciałam poruszyć polityczne tematy z perspektywy zwykłego człowieka, który obserwuje cierpienie. Każda piosenka na płycie sięga do innej kieszonki socjologiczno-politycznej. To też płyta skoncentrowana na przyszłości, inaczej niż moje poprzednie dokonania. Teraz, kiedy jestem matką, bardziej niż kiedykolwiek chcę zmieniać świat na lepsze”.

Tracklista ‘The Architect’:

 1. Evolution ft. Samuel L. Jackson
 2. The Architect
 3. Guilty
 4. Crybaby
 5. I’ll Be Gentle ft. John Legend
 6. Politics of Hope ft. Owen Jones
 7. Kings and Queens
 8. Surrender
 9. Warrior
 10. Til I’m Done
 11. Lost and Lonely
 12. Still Around
 13. Pawns ft. Baby N’Sola, Janelle Martin & Naomi Miller
 14. WW3
 15. Love Me As I Am

dodatkowe utwory w wersji deluxe:

 1. Power to the Peaceful
 2. Tonight’s Not the Only Night
 3. My Body
 4. Price of Fame