Skip content

PERCIVAL SCHUTTENBACH w szeregach Sony Music!

PERCIVAL SCHUTTENBACH w szeregach Sony Music!

PERCIVAL SCHUTTENBACH W SZEREGACH POLSKIEGO ODDZIAŁU WYTWÓRNI SONY MUSIC!

 

Czołowy i najpopularnieszy przedstawiciel rodzimej sceny folkmetalowej, czyli nie kto inny jak grupa Percival Schuttenbach podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music. Najmocniejsza i zarazem najciekawsza premiera tego roku już niedługo!

 

Na polskiej scenie funkcjonują od 1999 roku. Na swoim koncie mają już 6 albumów, a swoją obecnością urozmaicili niejeden festiwal muzyczny nie tylko w Polsce. Jak sami twierdzą, gatunek który wykonują to NWOPHF czyli New Wave of Polish Heavy Folk. Jest to niezwykle żywiołowe połączenie fascynacji rodzimą kulturą i historią z mocnymi, gitarowymi brzmieniami. Grupa Percival Schuttenbach znana jest z wielu kolaboracji oraz gościnnych występów. Jednym z nich była współpraca przy ścieżce dźwiękowej do popularnej gry komputerowej „Wiedźmin 3”.

 

Już w najbliższym czasie będzie można zobaczyć grupę Percival (skład zespołu wykonujący słowiański folk) na koncertach:

– 29 maja zespół wystąpi w Warszawie w ramach Festiwalu Muzyki Etnicznej Korzenie Europy 2016 (dołącz do wydarzenia TUTAJ).

– 30 maja grupa pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie na Festiwalu Muzyki Filmowej, gdzie swoją obecnością uświetni występ podczas koncertu „Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon” (więcej informacji TUTAJ).

 

Więcej szczegółów na temat współpracy z grupą Percival Schuttenbach już wkrótce!

 

***

Więcej szczegółów na temat zespołu: FB / www

 

SONY MUSIC POLAND

FB: https://www.facebook.com/sonymusicpoland/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/sonymusicpoland/?hl=pl

Twitter: https://twitter.com/sonymusicpl?lang=pl

You Tube: https://www.youtube.com/user/SonyMusicPL

http://www.sonymusic.pl/