Skip content

Platynowy sukces Maćka Maleńczuka

Platynowy sukces Maćka Maleńczuka

W piątek przy okazji koncertu w warszawskim klubie Palladium Maleńczuk odebrał Platynowe Płyty za albumy „Maleńczuk gra Młynarskiego” oraz „Jazz For Idiots”.

Platynowy sukces Maćka Maleńczuka

“Maleńczuk gra Młynarskiego” (POSŁUCHAJ) to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście z nich z różnych okresów jego twórczości. Płyta otrzymała  mnóstwo pozytywnych recenzji i nominacją do nagrody Fryderyk 2018.

„Jazz for Idiots” (POSŁUCHAJ) to kompilacja standardów jazzowych takich jak „Devil Woman” Charlesa Mingusa, czy „Mr Syms” Johna Coltrane’a w nowym aranżu, utworów autorskich, np. „Snobby Bobby”, jak również starych melodii Maleńczuka jak „Ach, proszę pani” w nowej – jazzowej – odsłonie. Album jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty znajdą w nim też coś dla siebie.

Platynowy sukces Maćka Maleńczuka

W październiku 2018 ukazała się druga po „Jazz For Idiots” jazzowa płyta Maleńczuka – „The Ant” (POSŁUCHAJ).  Miłość do tego gatunku oraz lata ćwiczeń na saksofonie zaowocowały zdecydowanie ostrzejszym i mocniejszym w brzmieniu albumem. Składa się na niego dziesięć jazz – rockowych kompozycji, których autorem jest sam Maleńczuk. Do ich nagrania artysta zaprosił uznanego amerykańskiego perkusistę Granta Calvina Westona. Na „The Ant”, prócz dwóch wokalnych wyjątków, składają się czysto instrumentalne kompozycje.