Skip content

Podopieczny Pharella Williamsa – kalifornijski raper Buddy prezentuje EPkę “Ocean & Montana”

Podopieczny Pharella Williamsa – kalifornijski raper Buddy prezentuje EPkę “Ocean & Montana”

„Ocean & Montana”, EP-ka Buddy’ego, w całości wyprodukowana przez Kaytranadę, jest już dostępna w streamingu i serwisach cyfrowych (TUTAJ). Kilka dni temu premierę miał teledysk do „Find Me”, jednego z pięciu nowych utworów rapera, w którym Buddy budzi się w… samochodzie lewitującym wśród chmur.

 

Zobacz teledysk „Find Me” TUTAJ

 

Kariera Buddy’ego zaczęła się w wieku 18 lat od wyprodukowanego przez Neptunes undergroundowego hitu „Awesome Awesome”. Raper nie osiadł na laurach, ale spędził pięć lat szlifując swoje umiejętności i pracując w tandemie z mentorem – Pharrellem Williamsem. W ciągu dwóch ostatnich lat Buddy współpracował ze wszystkimi – od Nipseya Hussle’a z jego rodzinnego Compton, po największych graczy w rapie – Chance The Rappera, Wiza Khalifę, BJ The Chicago Kid i A$AP Rocky’ego.

 

Pod koniec 2016 roku Buddy wydał zaraźliwy singiel „Shine”, który natychmiast zdobył uznanie fanów i zainteresowanie mediów. Jak napisali Pigeon & Planes, utwór pokazał, że „Buddy jest równie dobry w śpiewaniu, co rapowaniu”. XXL z kolei określił utwór „jedną z najlepszych piosenek wydanych w tym miesiącu”. Dla rapera z Compton rok 2017 może okazać się przełomowy. Właśnie wrócił z Coachelli, podczas której pozował do zdjęć z Erykah Badu, tańczył z Rihanną i dyskutował o rodzicielstwie z Solange.

 

Hip-hop pełen jest historii o dzieciństwie w Compton, ale historia Buddy’ego to też historia ucieczki. Gdy miał zaledwie 7 lat, jego rodzice wysłali go do szkoły sztuk scenicznych w Los Angeles. Choć Buddy był daleko do rodziny, znalazł swoje miejsce na scenie, występując w musicalach takich jak „The Wiz”, „Oliver With a Twist” i „Dreamgirls”.

 

Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do Compton, widzę albo straż pożarną, albo aresztującego kogoś policjantów. Wszędzie słychać syreny. Ludzie stoją na rogach ulic, nic nie robią. To wciąż miejsce, gdzie możesz zostać obrabowanym, po prostu idąc ulicą.” – mówi Buddy. Choć nadal kocha swoje rodzinne miasto, a w jego muzyce wyczuwalne jest jego niebezpieczeństwo, EP-ka „Ocean & Montana” opowiada o zupełnie innych miejscach, niż Compton – o ulicach, którymi uciekał prosto na plażę w Santa Monica. To tam rozpoczęła się jego współpraca z Kaytranadą, jednym z obecnie najbardziej cenionych przez krytykę producentów.

 

Sam Buddy mówi, że EP-ka „Ocean & Montana” pełna jest „plażowego feelingu”, ale to wcale nie oznacza słonecznej beztroski. To introwertyczny akt samopoznania. Od czasu debiutu w wieku 18 lat, przez okres rozwoju pod okiem Pharrella, Buddy czekał, aż będzie gotowy do debiutu. Samo życie w Los Angeles znacznie poszerzyło jego świat i pozwoliło mu na wzbogacenie jego muzyki. „Nie czerpię energii tylko z jednego miejsca, ciągle przenoszę się z jednego w drugie” – mówi raper. Inspirowany jazzem „Guillotine” czy glitchowy „World of Wonders” są rozwinięciem pomysłu inspirowania się różnymi miejscami na mapie LA. Nadzwyczaj inteligentna i śmiała EP-ka „Ocean & Montana” pokazuje, że czas Buddy’ego właśnie nadszedł.

 

Posłuchaj / pobierz EP-kę „OCEAN & MONTANA” TUTAJ!

 

 

Buddy

Ocean & Montana – tracklista:

  1. Find Me
  2. Guillotine
  3. World Of Wonders
  4. A Lite
  5. Love Or Something

 

Posłuchaj / pobierz EP-kę „OCEAN & MONTANA” TUTAJ!

 

***

Więcej informacji o BUDDY: Oficjalna strona | Facebook | Twitter | Instagram