Skip content

“Poliamoria” już dostępna. Posłuchaj nowej płyty Limboskiego

“Poliamoria” już dostępna. Posłuchaj nowej płyty Limboskiego

To najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze Limboskiego. Dostępna jest już płyta „Poliamoria” (ZAMÓW).

 

Tym razem pielęgnowana od wielu lat słabość do amerykańskiej muzyki źródeł (bluesa, folku i korzennego rock’n’rolla) to dla Limboskiego zaledwie punkt wyjścia. Celem –  napisanie piosenek nośnych, przystępnych, mądrych i urzekających stylistycznym bogactwem. Na wszystkich tych polach artysta odnosi bezdyskusyjny sukces. W programie płyty znalazły się ostre, dynamiczne riffy gitarowe, ale też egzystencjalne w wymowie ballady podszyte duchem gospel czy country. Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa, dzięki któremu nagrania oddychają i mienią się barwami.

 

…na pewno jest tutaj sporo powrotów do korzeni, do bluesowo-rock’n’rollowego idiomu, który istnieje na tej płycie w sposób tak zwany „na tacy”, bez upiększania. A tekstowo jest dużo różnych rzeczy. Wciąż piszę dużo piosenek o dziewczynach, ale pojawiają się też akcenty wolne od tych tematów, trochę egzystencjalizmu. Nie ma komentarza do rzeczywistości wprost i protest songów, bo nie odnajduję się w tym, ale nie wszystkie są o miłości. Jak patrzę na tracklistę, to jest tam dużo szybkich i wesołych melodii, ale teksty są bardzo smutne – lubię to. – mówi Limboski. Zapytany skąd pomysł na tytuł płyty „Poliamoria” odpowiada:

Człowiek posiada naturalną zdolność i tendencję do kochania różnych ludzi w różny sposób. Spotykam sporo ludzi po koncertach, którzy opowiadają mi o swoim życiu – tak to już jest w tej pracy (…) poliamoria istnieje i jako idea pobudza wyobraźnię wszystkich. Tyle mogę powiedzieć, a reszta moich przemyśleń na ten temat jest w moich tekstach.

 

Album promowały dwa single: „Nie idź tam” (POSŁUCHAJ) – country-folkowa ballada zainspirowana piosenkami Boba Dylana oraz „Czarne chmury” (POSŁUCHAJ) – energetyczny, rockowy utwór z tekstowym pazurem.

 

Tracklista:

1             Pogrzeb mnie

2             W naszym małym dziwnym mieście

3             Czarne bramy

4             W moją stronę

5             Sunie

6             Melancholia

7             Serce gołębie

8             Nie idź tam

9             Księżyc płonie

10           Z fantazja

11           Tu na dole

 

Obserwuj Limboskiego na:

Facebook |InstagramYouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW