Skip content

PREMIERA nowego albumu Alicji Majewskiej – “Wszystko może się stać”!

PREMIERA nowego albumu Alicji Majewskiej – “Wszystko może się stać”!

w

s

 

Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, po dziewiętnastu latach przerwy wydaje płytę z premierowymi utworami, zatytułowaną: „Wszystko może się stać”. Dlaczego wcześniej się na to nie zdecydowała? Ma duży repertuar, więc koncertowała, śpiewała swoje przeboje, oratoria i muzykę sakralną, odnosiła wielkie sukcesy na festiwalach opolskich w koncertach wspomnieniowych. Te ostatnie sprawiły, że fani zaczęli domagać się nowych piosenek, zwłaszcza, że artystka, mimo upływu lat jest w coraz lepszej formie wokalnej.

I oto są nowe piosenki Majewskiej! To płyta, która wzrusza, bawi, a czasami wręcz skłania do zastanowienia się nad życiem. Ale nie bójmy się tego, jeśli piosenki skłaniają do myślenia, a nie ma w nich taniej dydaktyki, to wspaniale. Alicja Majewska od swego solowego debiutu –  piosenka „Bywają takie dni” z tekstem Ireneusza Iredyńskiego –  zawsze śpiewała „o czymś”. I od prawie zawsze współpracowała z Włodzimierzem Korczem, znakomitym pianistą, który towarzyszy jej na koncertach. I kompozytorem jej największych przebojów. Tak jest i tym razem, napisał dla niej, na tę płytę, wszystkie piosenki. Jego melodyjna i emocjonalna muzyka doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in. : Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski.

Powstały piękne i mądre piosenki. Czy któraś z nich zostanie hitem na miarę utworu „Jeszcze się tam żagiel bieli”, który jest znakiem firmowym Alicji Majewskiej? Tego nie wiemy, ale moc jest. Moc liryczno-dramatycznej Majewskiej, mądrego słowa i pięknej muzyki Korcza.

 

Więcej o nowym wydawnictwie Alicja Majewska opowie już 17 października (w poniedziałek) podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się w Empiku Junior o godzinie 18:00. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Maria Szabłowska.

 

Tracklista:

 

 1. Wszystko może się stać
 2. O sercu szczerozłotym / duet Alicja Majewska & Artur Andrus
 3. Po prostu przyjdź i bądź
 4. Realny realizm
 5. Witraże marzeń
 6. Nie zamykajcie się od środka
 7. Dobrze pamiętam
 8. W lepszy los
 9. Mimo to
 10. Niech się ludzie dowiedzą / duet Alicja Majewska & Andrzej Sikorowski
 11. Modlitwa Króla Heroda
 12. Nie bójcie się banału

 

Obserwuj ALICJĘ MAJEWSKĄ w Internecie:

Facebook | WWW

Znajdziesz nas na :

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW