Skip content

Scorpions świętują 50-lecie działalności nową płytą “Return To Forever”!

Scorpions świętują 50-lecie działalności nową płytą “Return To Forever”!

„We Built This House” to pierwszy singiel legendarnej grupy Scorpions zapowiada nową płytę „Return To Forever” (premiera 24 lutego)!

Mając na jednym krążku aż 12 świetnych jakościowo kompozycji wybór utworu, który ma promować płytę jest wyjątkowo trudny. Tak właśnie przestawia się sytuacja z nowym albumem studyjnym grupy Scorpions! Legenda rocka z okazji 50-lecia działalności powraca z krążkiem zatytułowanym „Return To Forever”, który w Polsce ukaże się 24 lutego. Płyta dostępna będzie na nośniku CD, winylu oraz w specjalnym box’ie kolekcjonerskim zawierającym CD w wersji deluxe (dodatkowe 4 utwory), audiobook z wywiadem, winyl, Tshirt, plakat oraz USB zawierający podstawową wersję płyty. Zwiastun płyty tutaj.

Pierwszym singlem, który zapowiada płytę jest piosenka „We Built This House”.

Klaus Meine: „Ostatecznie, to właśnie ten utwór odzwierciedla naszą historię. Od pierwszych wspólnych dni w Hanowerze, pierwszych koncertów za granicą aż po dzień dzisiejszy – cegła po cegle, mozolnie i wytrwale budowaliśmy dom, który nazywa się Scorpions. Przetrwaliśmy gwałtowne burze, ale dom wszystko wytrzymał. Okazał się odporny i trwały. Wznoszenie go dało nam dużo radości – z muzyki, ze zdobywanych po dziś dzień doświadczeń, wdzięczność za wsparcie fanów. Ciężko pracowaliśmy, aby urzeczywistnić nasze marzenie. Jesteśmy zarazem wdzięczni, że nadal możemy je przeżywać.”

Pół  wieku historii i filozofii reprezentowanej przez Scorpions ujęte zostało w jednym singlu! Utworze, który odzwierciedla wszystkie najlepsze cechy tej pochodzącej z Hanoweru grupy: czysta energia, nieomylne poczucie melodii i harmonii, niepowtarzalny dźwięk gitary oraz rozpoznawalny na całym świecie, unikatowy wokal Klausa Meine.  Polscy fani będą mogli posłuchać i zobaczyć zespół 9 maja, kiedy to wystąpią z koncertem w łódzkiej Atlas Arenie w ramach trasy The 50th Anniversary World Tour 2015/2016.

***

www.the-scorpions.com

www.facebook.com/scorpions