Skip content

THE GET DOWN – ścieżka dźwiękowa do serialu Buza Luhrmana o korzeniach hip-hopu – premiera już 12 sierpnia!

THE GET DOWN – ścieżka dźwiękowa do serialu Buza Luhrmana o korzeniach hip-hopu – premiera już 12 sierpnia!

BAZ LUHRMANN PREZENTUJE ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ DO SERIALU THE GET DOWN

 

NA PŁYCIE M.IN. NAS, MIGUEL, CHRISTINA AGUILERA, ZAYN, LEON BRIDGES,

JADEN SMITH, RAURY I AKTORZY Z SERIALU

A TAKŻE LEGENDARNI GRANDMASTER FLASH I NILE RODGERS

 

ALBUM NA WYŁĄCZNOŚĆ W APPLE MUSIC OD 12 SIERPNIA

 

 

Należąca do reżysera Buza Luhrmanna wytwórnia House of Icona we współpracy z RCA Records wydaje ścieżkę dźwiękową do naszpikowanego muzyką serialu The Get Down! Album The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series dostępny będzie w Apple Music przez miesiąc od 12 sierpnia, a następnie trafi do sprzedaży fizycznej. 12 Sierpnia serial będzie dostępny w serwisie Netlix na całym świecie, także w Polsce.

 

Wyprodukowany przez Luhrmanna i Nasa, The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series zawierać będzie zarówno muzykę z serial, jak i utwory z repertuaru takich artystów jak Nas, Miguel, Christina Aguilera, ZAYN, Leon Bridges, Jaden Smith, Raury i inni. Dodatkowo do pracy przy płycie udało się pozyskać także legendarnego Grandmaster Flasha i Nile’a Rodgersa.  Pozostali twórcy i pełna tracklista płyty zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

 

„Płyta jest wprowadzeniem do wielu styli i gatunków muzycznych, jakie można usłyszeć w The Get Down. To historia Nowego Jorku z lat 70-tych, dekady tak twórczej, jak i chaotycznej” mówi Luhrmann. „W serialu wykorzystujemy klasyki, jak i współczesne kawałki – czasami łącząc je w jedną wspólną mapę muzyki. Zaszczytem dla mnie jest zaangażowanie w tej projekt muzyków z tak różnych biegunów muzycznych”.

 

W oczekiwaniu na ścieżkę dźwiękową, producent serialu Nelson George przygotował kilka playlist z dźwiękami z lat 70-tych. Klikając poniżej można wysłuchać ich w serwisie Apple Music:

 

R&B 1977-1979 – http://smarturl.it/TGDrb

 

Night At Les Inferno – http://smarturl.it/TGDlesinferno

 

Night at Hijos Boricuas – http://smarturl.it/TGDhijosboricuas

 

Disco 1977-1979 – http://smarturl.it/TGDdisco

 

Serial The Get Down to muzyczna saga o tym jak Nowy Jork na skraju bankructwa dał życie nowemu rodzajowi sztuki. Osadzona w roku 1977 historia początków hip-hopu i zmierzchu ery disco opowiedziana jest losami bohaterów, muzyką, sztuką i tańcem dzieciaków z południowej części dzielnicy Bronix, które na zawsze zmieniły świat. Twórcami serialu są nagrodzona 4 Oscarami producentka Cathrine Martin, znani MC – Nas i Grandmaster Flash, a także historyk-hiphopu i producent wykonawczy Nelson George.

W obsadzie To Get Down grają m.in. Justice Smith (“Ezekiel ‘Books’ Figuero”), Shameik Moore (“Shaolin Fantastic”), Herizen Guardiola (“Mylene Cruz”), Skylan Brooks (“Ra Ra Kipling”), Tremaine Brown Jr. (“Boo Boo Kiping”), Yahya Abdul-Mateen II (“Cadillac”) and Jimmy Smits (“Francisco ‘Papa Fuerte’ Cruz”) I gościnnie Jaden Smith (“Dizzee Kipling”), Mamoudou Athie (“Grandmaster Flash”) oraz Giancarlo Esposito (“Ramon Cruz”).

 

 

###

https://www.facebook.com/thegetdownnetflix/

https://twitter.com/TheGetDown

https://www.instagram.com/thegetdownnetflix/