Skip content

Tom Odell i Alice Merton we wspólnym utworze! Premiera na żywo już 1 września w Dzień Dobry TVN

Tom Odell i Alice Merton we wspólnym utworze! Premiera na żywo już 1 września w Dzień Dobry TVN

TOM ODELL I ALICE MERTON WE WSPÓLNYM UTWORZE

HALF AS GOOD AS YOU

 

PREMIEROWE WYKONANIE JUŻ 1 WRZEŚNIA W DZIEŃ DOBRY TVN!

 

 

 

„Half As Good As You” to nowy singiel Toma Odella, zapowiadający jego trzeci solowy album „Jubilee Road”. Artysta nagrał ten utwór wraz z Alice Merton, piosenkarką znaną z wielkiego hitu „No Roots”! Efekt tej niecodziennej współpracy dostępny jest już we wszystkich serwisach cyfrowych, a teledysk można obejrzeć na YouTube.

 

Już 1 września duet odwiedzi Polskę i na scenie programu „Dzień Dobry TVN” po raz pierwszy wykona tę piosenkę na żywo! Tego samego dnia artysta zagra też w Poznaniu koncert podczas Late Summer Festival nad Jeziorem Maltańskim.

 

„Jubilee Road” to trzeci studyjny album Toma Odella, jego najbardziej szczery i osobisty do tej pory. Znakomite melodie i pełne uroku wykonania splatają się na płycie z życiowymi historiami z czasu spędzonego przez artystę w domu we wschodnim Londynie, w którym mieszkał z dziewczyną. Chociaż wszystkie dane osobowe sąsiadów zostały zmienione, Tom maluje świat z problemów wyciągniętych z prawdziwego życia i pozwala zanurzyć się w nich słuchaczom – od wprowadzającego w atmosferę barwnej społeczności ulicy „Jubilee Road”, przyklejonych do whiskey hazardzistów z pobliskiego punktu z zakładami bukmacherskimi („Queen of Diamond”), po niemal nieznośnie słodkogorzkie celebrowanie nowożeńców w „Wedding Day”. Dla 27-letniego Toma „Jubilee Road” może okazać się albumem definiującym dalszą drogę jego kariery – utalentowany artysta bierze pełną kontrolę nad swoją muzyką, nie tylko pisząc, śpiewając i grając na pianinie, ale także produkując swoje utwory.

Opowiadając o albumie, Tom mówi: „Napisałem ten album w domu położonym przy cichej ulicy we wschodnim Londynie. Teksty zostały zainspirowane życiem przyjaciół, których spotkałem żyjąc tam. Większość piosenek nagrałem w salonie i jeśli posłucham ich uważnie, wciąż mogę usłyszeć dźwięk telewizora jednego z sąsiadów, który dochodził do mnie przez ściany, dzieci grające w piłkę nożną na jezdni oraz odgłosy kroków na drewnianej podłodze piętro wyżej. Chociaż już tam nie mieszkam, a moje życie mocno się zmieniło, zawsze będę pamiętał ten czas. Mam nadzieję, że słuchanie tego albumu będzie dla Was równie przyjemne, jakie było dla mnie jego tworzenie”.

Album „Jubilee Road” trafi do sklepów 26 października. Do tej pory artysta ujawnił trzy piosenki z płyty – „If You Wanna Love Somebody”, „Half As Good As You” oraz „Jubilee Road”.

 

 

Jubilee Road:

 

  1. Jubilee Road
  2. If You Wanna Love Somebody
  3. Son Of An Only Child
  4. You’re Going To Break My Heart Tonight
  5. China Dolls
  6. Queen Of Diamonds
  7. Half As Good As You
  8. Go Tell Her Now
  9. Don’t Belong In Hollywood
  10. Wedding Day

 

www.tomodell.com