Skip content

Van Morrison i Joey DeFrancesco łączą siły!

Van Morrison i Joey DeFrancesco łączą siły!

Van Morrison oraz organista jazzowy Joey DeFrancesco łączą siły!

Premiera płyty „You’re Driving Me Crazy” już 27 kwietnia.

39. studyjna płyta Van Morrisona prezentująca niezwykłe interpretacje standardów bluesowych i jazzowych, które powstały podczas elektryzującej współpracy dwóch wyjątkowych artystów.

# # # # #

Van Morrison & Joey DeFrancesco
You’re Driving Me Crazy

PREMIERA: 27 kwietnia 2018

Legacy Recordings / Sony Music Entertainment z dumą zapowiadają trzydziesty dziewiąty studyjny album Van Morrisona, który powstał przy współpracy z Wirtuozem organów Hammonda i Mistrzem trąbki Joeyem DeFrancesco.

Następca wydanego w 2017 roku topowego albumu jazzowego „Versatile” dostępny będzie na płycie CD, podwójnym albumie winylowym i w serwisach cyfrowych od piątku 27 kwietnia 2018 roku.

Van Morrison – słynny irlandzki piosenkarz odkrywa na albumie “You’re Driving Me Crazy” standardy jazzowe i bluesowe oraz klasyczne przeboje: (“Miss Otis Regrets,” “The Things I Used to Do,” “Every Day I Have the Blues”), prezentuje tu również nowe interpretacje swoich piosenek (“Have I Told You Lately,” “The Way Young Lovers Do,” “Magic Time”).

„You’re Driving Me Crazy” to zaskakujący efekt współpracy Van Morrisona z DeFrancesco i jego zespołem: Dan Wilson (gitara), Michael Ode (perkusja) and Troy Roberts (saksofon tenorowy). DeFrancesco to artysta, który w wieku 16 lat podpisał swoją pierwszą umowę z wytwórnią Columbia Records. Grał z Milesem Davisem, Johnem McLaughlinem oraz z Groverem Washingtonem. To on pod koniec lat osiemdziesiątych przywrócił do świata jazzu klasyczne brzmienie organów Hammonda.

Jazz wywarł zdecydowany wpływ na muzykę Van Morrisona. Na wydanym w 1968 roku albumie „Astral Weeks” z Van Morrisonem współpracowali muzycy jazzowi: Connie Kay, Jay Berliner oraz Richard Davis. Zainspirowany spontanicznością jazzu Van Morrison koncertował i nagrywał w studio z wieloma bluesowymi i jazzowymi muzykami. Współpracowali z nim m.in:
John Lee Hooker, Ray Charles, Mose Allison, Bobby Bland, Solomon Burke, Jeff Beck, Georgie Fame, Robbie Robertson, Freddie Hubbard, Chick Corea, Herbie Hancock, Maceo Parker, Candy Dulfer i wielu innych.

Joey DeFrancesco to płodny amerykański organista i trębacz jazzowy, który w wieku 16 lat podpisał kontrakt w wytwórnia płytową. Wydał ponad 30 albumów i był nominowany do nagrody Grammy. Miles Davis, Jimmy Smith, Ray Charles, Bette Midler, David Sanborn, Arturo Sandoval, Larry Coryell, Frank Wess, John McLaughlin, Danny Gatton, Elvin Jones to artyści, z którymi koncertował i nagrywał w studio

YOU’RE DRIVING ME CRAZY:

1. Miss Otis Regrets (Cole Porter)
2. Hold It Right There (Terry, Grey, Vinson)
3. All Saints Day (Van Morrison)
4. The Way Young Lovers Do (Van Morrison)
5. The Things I Used To Do (Eddie Jones)
6. Travellin’ Light (John Mercer, James Mundy, James Young)
7. Close Enough For Jazz (Van Morrison)
8. Goldfish Bowl (Van Morrison)
9. Evening Shadows (Van Morrison / Acker Bilk)
10. Magic Time (Van Morrison)
11. You’re Driving Me Crazy (Walter Donaldson)
12. Every Day I Have The Blues (Peter Chatman)
13. Have I Told You Lately (Van Morrison)
14. Sticks and Stones (Titus Turner)
15. Celtic Swing (Van Morrison)