Skip content

Wiecznie młody Krawczyk w piosenkach Boba Dylana!

Wiecznie młody Krawczyk w piosenkach Boba Dylana!

Zaskoczenie, a zarazem konsekwencja. Krzysztof Krawczyk powraca z nową płytą. Tym razem na warsztat wziął piosenki Boba Dylana w tłumaczeniach Daniela Wyszogrodzkego. Płyta ukaże się 10 listopada. Można już ją zamówić w przedsprzedaży TUTAJ

 Krawczyk wykonuje tylko najlepsze piosenki, a jego własny repertuar wzbogaca klasyka muzyki popularnej, czy będą to ponadczasowe polskie przeboje, czy na przykład utwory Leonarda Cohena. Ten wiecznie młody artysta już dawno planował nagranie albumu z piosenkami mistrza, Boba Dylana. Niedawnego noblisty, chociaż to tylko zbieg okoliczności –  Krzysztof Krawczyk planował tę płytę od co najmniej kilku lat. Bo, jak sam powiedział polski piosenkarz, w utworach Boba Dylana odnajduje jednocześnie „tajemnicę i prawdę”.

„Dylan zawsze śpiewa o człowieku” – mówi Krzysztof Krawczyk. „Nie przestaje mnie fascynować, jak wiele o nas wie. Potrafi wcielać się w różne role, ale jest także niezwykłym obserwatorem. Ktoś powiedział, że Szekspir wiedział wszystko o człowieku. Nie jestem pewien, czy Dylan wie wszystko, jednak nie jest to porównanie na wyrost. On sam jest człowiekiem zamkniętym, natomiast innych opisuje tak, jakby nie mieli przed nim tajemnic. Wyjątkowo pięknie opisuje też kobiety…”

Tytuł albumowi nadał pokoleniowy manifest „Wiecznie młody”. Krzysztof Krawczyk utożsamia się z jego przesłaniem, bo zarówno on sam, jak i Bob Dylan należą do tzw. generacji rock’n’rolla. Jak widać choćby po Rolling Stonesach jest to ekipa nie do zdarcia, po prostu wiecznie młoda. To także słychać!

TRACKLISTA

 

 1.          ODPOWIEDŹ ZNA WIATR / Blowin’ In The Wind
 2.          BĘDĘ TWÓJ DZISIAJ WIECZOREM / I’ll Be Your Baby Tonight
 3.          WIECZNIE MŁODY / Forever Young
 4.          TAK DŁUGO CZEKA JUTRO / Tomorrow Is A Long Time
 5.          O PORANEK ZA DALEKO / One Too Many Mornings
 6.          BYĆ Z TOBĄ SAM NA SAM / To Be Alone With You
 7.          OCH, SIOSTRO / Oh, Sister
 8.          TO NIE JA, SKARBIE / It Ain’t Me, Babe
 9.          CZY ZMARNOWAĆ MIŁOŚĆ CHCESZ / Is Your Love In Vain
 10.          WIERZĘ W CIEBIE / I Believe In You
 11.          WOLNY BĘDĘ ZNÓW / I Shall Be Released
 12.          JAKBYM PUKAŁ DO NIEBA DRZWI / Knockin’ On Heaven’s Door

 

Wszystkie piosenki: Bob Dylan, tłumaczenie Daniel Wyszogrodzki

Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Wiesław Wolnik

 

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW