Skip content

Wojciech Majewski Quintet – Zamyślenie (remastered) – JUTRO PREMIERA

Wojciech Majewski Quintet – Zamyślenie (remastered) – JUTRO PREMIERA

Wojciech Majewski Quintet

 

Zamyślenie (remastered)

 

Tomasz Szukalski, Robert Majewski, Palle Danielsson, Michał Miśkiewicz, Grzegorz Turnau.

 

 

PREMIERA: 25 maja 2018

 

Album Wojciecha Majewskiego „Zamyslenie” światło dzienne ujrzał 15 lat temu. Była to druga autorska płyta jednego z najwybitniejszych  polskich pianistów jazzowych. Repertuar płyty „Zamyślenie” składa się głównie z kompozycji własnych Majewskiego a także z utworów Krzysztofa Komedy, Czesława Niemena i Marka Grechuty. W nagraniach udział wzięli: Tomasz Szukalski (saksofon tenorowy), Robert Majewski (trąbka), Palle Danielsson (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja), Wojciech Majewski (fortepian) a także Grzegorz Turnau, który zaśpiewał utwór „Boże, pełen w niebie chwały…”.

Płyta przyniosła autorowi dwie nominacje do nagrody Fryderyk 2003, w kategoriach: “album jazzowy roku” oraz “muzyk jazzowy roku.” Album otrzymał również przyznawaną bestsellerom wydawniczym nagrodę As Empiku 2003 w kategorii Polski Jazz.

Piętnaście lat po premierze oddajemy w Państwa ręce poszerzony o dwa utwory, całkowicie zremasterowany album w nowej szacie graficznej.

„Ależ to ponadczasowa muzyka, żyje i wibruje zupełnie poza kontekstem czasowym, mogła powstać pół wieku temu lub za pół wieku” – pisze w książeczce dołączonej do płyty Daniel Wyszogrodzki. „Powstała w naszych czasach i dobrze, że nie przestaje wzbogacać naszego życia tu i teraz. A zwłaszcza teraz – w rozszerzonej jubileuszowej edycji, na jaką warto było czekać tyle lat.”

 

 

1.Zamyślenie (W.Majewski)/ Niekochana (K.Komeda)

2.Pożegnanie-cz.I-II-III(W.Majewski)

3.Po coś dał nam tę głębokość wejrzeń (M.Grechuta)

4.Radość (W.Majewski)

5.Bema pamięci żałobny rapsod (Cz.Niemen)

6.Tjoonk Blues (W.Majewski)

7.Pamięci Strawińskiego  (W.Majewski)

8.Nie pomogły spacery (M.Grechuta)/ Rozmowa (W.Majewski)

9.Boże, pełen w niebie chwały…(W.Majewski, sł.B.Leśmian)

Bonus tracks:

  1. Po coś dał nam tę głębokość wejrzeń (M.Grechuta) (version 2013)
  2. Pamięci Strawińskiego  (W.Majewski) (version 2013)Wojciech Majewski Quintet – Zamyślenie (remastered) – JUTRO PREMIERA